Książka ,,Biegam, bo muszę"
  • Książka ,,Biegam, bo muszę"

Książka ,,Biegam, bo muszę"

26,99 zł
Ilość
Ostatnie sztuki

Nigdy nie jest za późno żeby pobiec po szczęście! „Biegam, bo muszę” to 120 stron barwnej powieści przeplatającej się z poradami dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.

Zamów przedpremierowo najnowszą książkę Pepsi Eliot z autografem.

  • Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych zgodnie z RODO Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych zgodnie z RODO
  • Dostępne produkty wysyłamy w ciągu 24h. Dostępne produkty wysyłamy w ciągu 24h.
  • Bezproblemowy zwrot w ciągu 14 dni Bezproblemowy zwrot w ciągu 14 dni
9788382199680

Nigdy nie jest za późno żeby pobiec po szczęście!

Cola Eliot ma 44 lata, a jej dotychczasowe życie, bezczelnie i bez stosownej zapowiedzi, wywraca się do góry nogami. Porzuca ją wieloletni narzeczony z grubym portfelem, zostawiając Colę smutną, zgryźliwie krytyczną wobec wszystkiego co zastane, spłukaną, wystraszoną i z krytycznym spojrzeniem na swoją 10-kilogramową nadwagę. Na szczęście ratuje ją… bieganie. I to właśnie bieganie, wbrew pozorom, jest głównym bohaterem tej książki, w której historia Coli Eliot przeplata się z rozdziałami zawierającymi rzetelne porady dla początkujących biegaczek i biegaczy.

“Biegam, bo muszę” to barwna, nie zawsze poprawna, ale za to pełna błyskotliwego humoru opowieść o nauce kochania siebie, pokonywaniu własnych demonów i o tym, że nigdy nie jest za późno na wielką zmianę. Czasem wystarczy iść pobiegać.

***

O czym jest „Biegam, bo muszę?”

Cola Eliot ma 44 lata, a jej życie wywraca się do góry nogami w momencie, w którym rozstaje się z nią, przez smsa, wieloletni narzeczony. Wcześniej rzeczywistość Coli może i nie była usłana różami, ale wystarczająco monotonna aby móc uznać ją za stabilną. Owa rzeczywistość zawierała w końcu piękny dom, wielki samochód i partnera. Ten ostatni, niekoniecznie idealny, a w dodatku krytyczny wobec wyglądu i sposobu bycia Coli, wprowadzał do jej życia stałość i... zawartość swojego portfela.

Porzucona na rzecz młodszej kobiety, bez środków do życia i planu na najbliższą przyszłość, kupuje w markecie najtańszy rower i znajduje pracę jako baristka w kawiarni, gdzie poza nią pracują studenci i studentki. W zupełnie nowej sytuacji i niepewna tego co przyniesie jutro, kontestuje wszystko co zastane i z jedyną sobie bystrością oraz przekąsem komentuje rzeczywistość, próbując odnaleźć się w niej na nowo.

Prawdziwa zmiana przychodzi niespodziewanie, gdy Cola zapisuje się na siłownię i zaczyna biegać. Biegając porzuca troski, lęki i nadprogramowe kilogramy, które to kilogramy obarcza winą za swoje rozstanie. Jednocześnie zyskuje pasję, poczucie celu, spokój ducha i apetyt doświadczania życia. Już wkrótce będzie biegać maratony i zrozumie, że jedyne czego jej potrzeba to ona sama i taśma bieżni.

Rozdziały nieparzyste książki są trzecioosobową narracją na temat życia i spostrzeżeń głównej bohaterki. Błyskotliwe komentarze, chociaż nie zawsze grzeczne i poprawne, doskonale obrazują jej wewnętrzny świat i rozterki oraz przemianę, aż do punktu, w którym bieżnia staje się portalem do nowego życia.

Rozdziały parzyste z kolei to informacje dotyczące biegania. Zawarte są w nich technikalia, porady i ciekawostki - także dietetyczne - oraz spostrzeżenia autorki, obecnie doświadczonej biegaczki. To z nich można dowiedzieć się między innymi jaki sposób biegania jest najzdrowszy i najbardziej naturalny, dlaczego markowe buty do biegania bywają ściemą, jak oddychać w trakcie joggingu, jak w osiem tygodni nauczyć się biec pół godziny ciurkiem i dlaczego biegacze nie muszą wcale medytować.

Chociaż opowieść zawarta w “Biegam bo muszę” zdaje się mówić o rozstaniu i rozterkach nietuzinkowej Coli, tak naprawdę jest historią biegu po nową codzienność. W przenośni, bo czynność biegania pozwala głównej bohaterce odnaleźć i napisać siebie od nowa. Dosłownie, ponieważ książka obfituje w porady i rzetelne opisy dotyczące joggingu, które stanowią nie tylko cenne wskazówki ale także afirmację i nieznoszącą sprzeciwu zachętę do biegania. Jak mówi Cola “Bieganie, jedni mówią, żeby nie doradzać nikomu, bo to się mija z przeciętnym celem. Nie jest podobno dla każdego, gdyż wymaga więcej zdrowia i silnej woli. Cola Eliot należy do kolektywu, który bezwzględnie nakazuje biegać”.

Lektura bywa wzruszająca, bawi, zaskakuje i budzi empatię. Przede wszystkim jednak mobilizuje do ruszenia ze skrzyżowania i snucia biegaczych planów. Zrozumie to każda osoba, która pod koniec książki, wyposażona we wszelkie niezbędne narzędzia i wiedzę, poderwie się z kanapy i zacznie bieg swojego życia.

***

Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa

Wydawca: Novae Res, 2022

Format: 121x195, skrzydełka

Wydanie: pierwsze

Liczba stron: 120

ISBN: 978-83-8219-968-0