Witamina B6 jest rozpuszczalna w wodzie, co oznacza, że organizm nie może jej przechowywać. Zazwyczaj witamina B6 jest wydalana z organizmu w ciągu ośmiu godzin po spożyciu. Ważne jest, aby stanowiła ona standardową część diety w celu uniknięcia jej niedoboru.

Nasza mieszanka
Nasz kompleks witaminy B6 wykorzystuje formę Witaminy B6 z 5′-fosforan pirydoksalu (P5P). Zmieszaliśmy tę biologicznie aktywną formę Witaminy B6 z Magnezem, Cynkiem i Witaminami B1 i B2, które są czynnikami współdziałającymi w prawidłowym wykorzystaniu przez organizm witaminy B6.

Co to jest 5′-fosforan pirydoksalu?
Aktywna forma witaminy B6 to 5′-fosforan pirydoksalu lub P5P. W żywności lub większości suplementów witamina B6 znajduje się w jednej z trzech postaci: chlorowodorku pirydoksyny, pirydoksalu lub pirydoksaminy. Wewnątrz ciała te formy B6 muszą być przetworzone przez wątrobę na aktywną formę P5P. Niskie wskaźniki konwersji z nieaktywnych na aktywną formę witaminy B są stwierdzane szczególnie u osób z zaburzoną czynnością wątroby, chorobą celiakii, osobami starszymi i dziećmi z autyzmem. Poprzez spożywanie witaminy B6 w aktywnej formie P5P konwersja nie jest już konieczna, a pełne korzyści są dostępne natychmiast po wchłonięciu.

Co wyróżnia nasz suplement diety VITAMIN B6 COMPLEX?
Nasz suplement diety VITAMIN B6 COMPLEX występuje w postaci celulozowej wegańskiej kapsułki. To pozwala nam zaoferować suplement diety, który nie zawiera nic poza czystym kompleksem witaminowym B6, nie potrzeba niczego więcej, aby związać kapsułkę razem. Kapsułka z celulozy roślinnej jest przeznaczona do rozpuszczania naturalnie w kwasie żołądkowym, co zapewnia, że składniki odżywcze wchłaniają się w organizmie podczas trawienia.

Jakie ma działanie

 • Witamina B6 pomaga w prawidłowej syntezie cysteiny
 • Witamina B6, Witamina B1, Witamina B2 i Magnez przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
 • Witamina B6, Witamina B1, Witamina B2 i Magnez pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
 • Witamina B6 pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny
 • Witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu
 • Witamina B6, Witamina B1 i Magnez pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
 • Witamina B6 i Witamina B2 pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
 • Witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
 • Witamina B6, Witamina B2 i Magnez przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
 • Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej

Składniki aktywne w porcji (1 kapsułka):

 • Magnez (cytrynian magnezu) 500mg [*133%]
 • Witamina B6 (5′-fosforan pirydoksalu) 50mg [*3571%]
 • Witamina B1 (tiamina HCl) 25mg [*2273%]
 • Witamina B2 (ryboflawina) 25mg [*1786%]
 • Cynk (cytrynian cynku) 25mg [*250%]

*%RWS Referencyjne Wartości Spożycia

Składniki: Magnez (cytrynian magnezu) 500mg [*133%], celuloza (otoczka kapsułki) 120mg, Witamina B6 (5′-fosforan pirydoksalu) 50mg [*3571%], Witamina B1 (tiamina HCl) 25mg [*2273%], Witamina B2 (ryboflawina) 25mg [*1786%], Cynk (cytrynian cynku) 25mg [*250%]

Informacja dla alergików
Produkt nie zawiera: glutenu, laktozy, pszenicy, cukru, konserwantów, sztucznych barwników

Produkt odpowiedni dla wegan i wegetarian
Produkt zatwierdzony jako koszerny

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

G&G
GA022

Skąd są pozyskiwane składniki?

Dokładamy wszelkich starań aby surowce, z których powstają nasze superpokarmy This is BIO®, pochodziły z krajów właściwych ich pochodzeniu i ze zrównoważonych upraw. Nasze superpokarmy to mieszanka smaków, zapachów i właściwości zdrowotnych z całego globu! Produkty oczywiście są w stu procentach ekologiczne, a przy tym spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa i jakości polskiego prawa żywnościowego, zgodnie z odpowiednimi ustawami Ministerstwa Zdrowia i wymogami GIS.

Każda partia produktu z osobna posiada laboratoryjne certyfikaty z analizy, które urzędnicy weryfikują podczas odprawy celno-sanitarnej towaru importowanego do Polski.

Dzięki temu nasi klienci mogą cieszyć się rarytasami takimi jak korzeń Maca z Peru, Cynamon cejloński ze Sri Lanki, młode trawy z Nowej Zelandii czy Dzika róża z Polski.

Indeks: GA022

Kod GTIN: 5060040820223

Termin przydatności: 2024-12-01

Bądź pierwszy i Napisz opinię
0 / 5 z 0 opinii

VITAMIN B6 COMPLEX - 30kaps [G&G]

60,00 zł

Najniższa cena produktu 54,00 zł z dnia 22.11.2023

Usuń ze schowka Dodaj do schowka
brak w magazynie
Zamów i opłać zamówienie, a wyślemy je następnego dnia roboczego.